своевременно унищожаване на кръстоцветните плевелни видове.
През последните две години СИ ВЕЗУВИО от новата селекция на фирмата показа отлични резултати и производителите успяха да реализират добра печалба залагайки в производствоте си на този хибрид. СИ ВЕЗУВИО притежава висок и стабилен през годините добивен потенциал и добра толерантност към високи температури и засишаване. Ниският хабитос на растението го прави лесен за прилагане на растително защитни практики и прибиране на реколтата. Добрият му потенциал за разклоняване формира розетко даваща достъп на слончева светлино до всички цветове в следствие на което хибрида има излавнен цъфтеж и едновреминно узряване. СИ ВЕЗУВИЕ е върхово постижение на селекционерите от Синджента. Веднъж намерили точния път в селекцията експертите на Синджента продължават да създават хибриди от ново поколение а това са именно БЛУСТАР и СИ ХАРНЕС. С какво се отличават новите хибриди на Синджента. БЛУСТАР осве много високия си добивен потенциал БЛУСТАР притежава и толерантност на синя китка по рапицата, което го прави изключително подходящ за районито в южна България. Добрата му адаптивност към различен тип почви позволяват засяването му в цялата страна. Хибрида който осигурява старт с предимство още при самият му избор от производителите. СИ ХАРНЕС, хибриз искащ малко но даващ много, притежава добър добивен потенциал като е подходящ и за отглеждане на леки почви. СИ ХАРНЕС е нисък компактен хибрид с добра зимоустойчивост. Хибрида е лесен за обработване и прибиране.
Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *
Списание За списаниетоЗа рекламаЗа насАГРО ТемаГрадина - КАЛЕНДАР Училище ЗА ФЕРМЕРИБроевеЛинкове
Зимната маслодайна рапица се отличава с висок противоерозионен ефекткато изключително много подобрява и фитосанитарното състояние на почвата (има по-малък натиск от почвени патогени след нея) – например, намалява поражението от кореново гниене при пшеницата.
чернилката е полифаг и е в състояние да предизвика епифитотии;
Това помага да се определи броят на плевелите и техните видове. За борба с нежеланата растителност е допустимо да обработване на рапица се използват следните средства:
ЗАЩИТЕТЕ ПОТЕНЦИАЛА ЗА ДОБИВ ОЩЕ ПРЕДИ ЗИМАТА С АКСЕЛЕРОН® ЕЛИТ!
Свързани статии Летният бум на пътуванията не е достатъчен, за да повиши печалбите на авиокомпаниите
Защита на рапицата наесен – ключът към успех и високи добиви
Най-добри предшественици са зърнено-житните, бобовите и окопните култури, които освобождават площта рано и има достатъчно време за подготовка на почвата за сеитба на рапицата. Слънчогледът е неподходящ предшественик, тъй като и двете култури са гостоприемници на икономически опасни болести.
АКСЕЛЕРОН® ЕЛИТ е комплексно решение за защита на рапичните семена и младите рапични растения от ключови болести и неприятели като рапичните бълхи и ларвите на листната оса. Комбинираното действие на двата нови системни продукта – фунгицид Сценик Голд® и инсектицид Бутео Старт® осигурява същевременно бързо поникване и последващо начално развитие с максимална защита за разкриване на пълния добивен потенциал на хибридите ДЕКАЛБ®.
Силното заплевеляване на рапицата намалява чувствително добива и може да е причина за разораване на посева още през есента. Ранното унищожаване на плевелите намалява конкуренцията върху културата за вода, светлина и хранителни вещества. При избор на площи за засяване с рапица да се избягват силно заплевелелите с полски синап и дива ряпа поради опасност от кръстосано опрашване и затруднена борба с плевелите от същото семейство.
Сеитбата на рапица се извършва през август и най-късно в началото на септември.
Comments on “Неизвестни факти за отглеждане на рапица”